Благодарение на събраните средства от коледния благотворителен базар и концерт, инициаторите от Жени и Майки ГЕРБ дариха на ДМСГД – Бургас сензорна пътека за анализ на походката Win-track и позиционираща седалка за деца с ДЦП и други увреждания.
До този момент в град Бургас това е единствената такава сензорна пътека.
Тя е предназначена за анализ на походката, оценка на постуралния контрол и диагностика при деформации на ходилата.
Сензорната пътека ще предостави на нашите специалисти изключително подробна информация относно параметрите във всички фази на локомоторното движение – ходене и бягане.
Пациентите се тестват периодично през 6 месеца, което показва ефективността на рехабилитационния план и евентуалната му промяна при незадоволителни резултати.
Тази иновативна технология ще допринесе изключително много за подобряване на плана за лечение и рехабилитация.
Изказваме нашата голяма благодарност към дамите от Жени ГЕРБ и Майки ГЕРБ в Бургас, както и към представителите на ГЕРБ – Бургас, който вложиха толкова сърце и енергия за осъществяването на благородната кауза!
Leave a Reply